17

ShopMgrPHPShopMgrPHP jest aplikacją wchodzącą w skład systemu informatycznego wspierającego Centrum Dystrybucyjne BIORGEN. Głównym zadaniem aplikacji jest kontrolowane i zautomatyzowane zarządzanie ofertą firmy promowaną w głównym kanale dystrybucji internetowej. ShopMgrPHP dba o aktualność oferty oraz ułatwia zarządzanie obszerną (aktualnie ponad 60 tyś.) ilością produktów oferowanych za pośrednictwem sklepu internetowego.

W celu zapewnienia optymalnej konfiguracji systemu informatycznego Centrum Dystrybucyjnego BIORGEN do jego budowy wykorzystano sprawdzone rozwiązania w dziedzinie e-marketingu, ShopMgrPHP jest dodatkiem mającym na celu zwiększenie integralności tego systemu oraz automatyzację procesów zachodzących wewnątrz niego. W skład funkcjonalności aplikacji wchodzą:

  • automatyczny import oferty z zewnętrznych źródeł (systemów informatycznych dostawców)
  • kontrolowana synchronizacja stanów magazynowych i dostępności produktów
  • procesy zapewniające aktualność danych, takich jak ceny i informacje o produktach

ShopMgrPHP został zbudowany w oparciu o technologię PHP oraz autorskie biblioteki umożliwiające bezproblemową wymianę danych pomiędzy różnymi systemami informatycznymi za pomocą standardów XML oraz w wykorzystaniem zewnętrznych API (WebAPI oparte na JSON, SOAP). W chwili obecnej jako centralny kanał dystrybucyjny wykorzystywany jest silnik sklepu internetowego Shoper.

 

Na zlecenie firmy BIORGEN. Projekt i implementacja - praca autorska. Wdrożenie w firmie BIORGEN - przełom 2011/2012.