29

iconMobileMeteo to niewielki projekt ułatwiający życie wszystkim użytkownikom portalu meteorologicznego meteo.pl.  Zrealizowana w postaci mobilnej strony internetowej aplikacja umożliwia wyświetlenie aktualnego meteogramu dla miejsca w którym zostanie uruchomiona.

Aplikacja jest kompatybilna z większością popularnych telefonów i innych urządzeń mobilnych wyposażonych w nowoczesne przeglądarki internetowe oparte na silniku WebKit (Android, iOS). Przy próbie dostępu do aplikacji z przeglądarki zainstalowanej na komputerze klasy PC, funkcjonalność określenia lokalizacji jest ograniczona i jej wyniki mogą być mało dokładne.

Krótka instrukcja obsługi:

  1. W swoim telefonie otwórz stronę meteo.darrarski.pl
  2. Po załadowaniu strony aplikacja próbuje określić aktualne położenie geograficzne odwiedzającego, jeśli pojawi się stosowny komunikat należy zaakceptować możliwość określenia lokalizacji przez aplikację
  3. Określanie lokalizacji trwa do momentu w którym dokładność określonego położenia spadnie poniżej 100m lub do "dotknięcia" przez użytkownika komunikatu pobierania lokalizacji
  4. Aplikacja ładuje aktualny meteogram dla określonej lokalizacji

UWAGA: Jeśli dla określonej przez aplikację lokalizacji witryna meteo.pl nie posiada danych meteogramu, wyświetlany jest obraz zastępczy. Może się tak zdarzyć dla miejsc geograficznych znacznie oddalonych od dużych miejscowości lub w skutek błędów działania serwisu meteo.pl.

Istnieje możliwość "zainstalowania" aplikacji w urządzeniu mobilnym (Android, iOS) w celu szybkiego dostępu. Po dodaniu skrótu do strony w postaci ikony (opcja ta może mieć inną nazwę na różnych urządzeniach), aplikacja jest dostępna z menu w postaci odpowiedniej ikony.

Aplikacja ma charakter niekomercyjny, wyświetlane meteogramy pochodzą z portalu new.meteo.pl zarządzanego przezInterdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego i zostały wykorzystane z uwzględnieniem praw autorskich.