08

mail-squareMailBot to zestaw narzędzi zbudowanych w oparciu o projekt Web App Engine, którego celem jest automatyczna obsługa wielu kont pocztowych i wykonywanie zaprogramowanych czynności ułatwiających zarządzanie korespondencją w małych i średnich firmach.

MailBot składa się z modułów trzech typów: Procesor wiadomości odpowiedzialny jest za przetwarzanie maili które spełniają określone przez Filtry kryteria oraz wykonywanie Akcji na tych wiadomościach. Zaprogramowanie procesora wymaga zdefiniowana których filtrów należy użyć oraz jakie akcje mają zostać wykonane. Zarówno filtry jak i akcje są elementami konfigurowalnymi, co umożliwia dostosowanie ich do każdego scenariusza. Przykładem realizacji procesora w środowisku docelowym jest automatyczna odpowiedź na wiadomości klientów, zawierająca szczegółowe informacje dotyczące ich zlecenia. Dzięki zastosowanej architekturze opartej na sprawdzonych rozwiązaniach systemu WAE możliwa jest praca wielu procesorów wiadomości oraz obsługa wielu skrzynek pocztowych w obrębie jednej aplikacji. System obsługuje zdecydowaną większość kont pocztowych z dostępem IMAP oraz spełnia normy bezpieczeństwa dzięki obsłudze połączeń szyfrowanych SSL.

Projekt został zrealizowany z myślą o możliwości dostosowania do środowiska, w którym wiadomości e-mail stanowią ważny nośnik informacji oraz główny kanał korespondencji z klientem. Łatwa rozszerzalność oraz obiektowa budowa aplikacji umożliwia dostosowanie MailBot'a do wymagań nałożonych przez organizację oraz do personalnych preferencji.

 

Na zlecenie firmy trzeciej. Projekt i implementacja - praca autorska. Wdrożenie - czwarty kwartał 2012.